Albayrak’ı üzen anket!

Albayrak’ı üzen anket!
Yayınlama: 20.11.2023
A+
A-

Asal Araştırma’nın yaptığı ankete göre, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, vatandaşlar tarafından düşük bir destek ile karşılaştı. ‘Bu pazar bir yerel seçim olsa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a oy veririm’ diyenlerin oranı %29’da kaldı

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde anket şirketleri çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, Asal Araştırma, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) ait iki belediyenin bulunduğu Tekirdağ ve Muğla’da belediye başkanlarına yönelik bir anket gerçekleştirdi.

Ankette, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın performansları ve seçmen desteği değerlendirildi.

“Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı genel olarak değerlendirdiğinizde ne ölçüde başarılı buluyorsunuz?” sorusuna cevap veren Tekirdağ seçmeninin oranı rakamlara şöyle yansıdı:

Çok Başarılı: %10,5
Başarılı: %23,0
Ne başarılı, ne değil:%13,0
Başarısız: %32,0
Çok Başarısız:%11,0
Cevap Yok:%10,5

İldeki seçmen, “Bu pazar bir yerel seçim olsa, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a oy verir misiniz?” sorusuna şu cevabı verdi:

Evet oy veririm: %29,0
Hayır oy vermem: %39,5
Belki veririm, belki vermem: %14,5
Cevap Yok: %17,0

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.