Adalet istiyorsanız bayağı beklemelisiniz!

Adalet istiyorsanız bayağı beklemelisiniz!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.06.2023
A+
A-

Çerkezköy Adalet Sarayı’nda zamanında görülmeyen davalar, vatandaşı canından bezdiriyor. Saat 11.00’da dava almaya başlayan hakimlere tepki gösteren vatandaşlar, duruşma saatlerinin bazen 3 saate kadar geciktiğini, bazen de görülemediğini belirterek çözüm bulunması için yetkililerden medet umuyor.

Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerine hizmet veren Çerkezköy Adliyesi, davalara yetişemiyor. Saat 9’da görülmesi gereken davaların saat 11.00 gibi başladığı, hakimlerin genelde başka hakimlerin yerine davalara baktığı adliyede duruşmalara giren vatandaşlar da haliyle canından bezmiş vaziyette. Adalet sistemimiz yüzünden çoğu davanın sonuçlanması seneler sürerken, 1 duruşmaya katılmak için vatandaşlar saatlerce adliye koridorlarında bekliyor.

KADIYI KADIYA ŞİKAYET ETSELER DE SONUÇ YOK!

İşçilerin ağırlıkla yaşadığı bu bölgede, işlerinden izin alarak duruşmalara katılan vatandaşlar konunun en müzdarip kesimi oluyor. Öte yandan CİMER’e yazılan yazılar, yapılan şikayetler de sonuçsuz kalıyor. Adalet sistemini, sistemin kendisine şikayet edemeyen halk eli kolu bağlı şekilde sonuç bekliyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.