9’u 5 geçe Kapaklı’da hayat durdu

9’u 5 geçe Kapaklı’da hayat durdu
Yayınlama: 13.11.2023
A+
A-

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 85’inci yılında tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen törenle anıldı

ÇELENKLER SUNULDU

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü töreni Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ile başladı. Kapaklı Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Kapaklı Belediyesi çelenginin sunulmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı saat olan 9’u 5 geçe çalan siren eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Atatürk Anıtı’ndaki bayraklar yarıya indirildi. Daha sonra İstiklal Marşımızın okunmasıyla buradaki program sona erdi.

ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Çelenk sunma töreninin ardından anma programı Atatürk Kültür Merkezi’nde devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Kapaklı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Ardından Kapaklı Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Zekiye Koru tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Anma programı ilçe genelinde 10 Kasım temalı yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödüllerin takdim edilmesiyle devam etti.

ORATORYO SAHNELENDİ

Ödül töreninin ardından ‘Sizin İçin Atatürk Kimdir’ adlı video gösterildi. Ardından Kapaklı Anadolu Lisesi öğrencileri “Ölümsüz İnsan” adlı oratoryo gösterisiyle katılımcılara duygu dolu dakikalar yaşattı. Gösteri ve sunumların ardından anma etkinlikleri sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü programlarına Kapaklı Kaymakamı Mustafa Gürdal, 3. Zırhlı Tugay temsilcisi Tank Kurmay Binbaşı Ramazan Kayalı, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, siyasi parti ve STK temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.