1 Kasım’da Kapaklı’nın kurtuluşu kutlanacak

1 Kasım’da Kapaklı’nın kurtuluşu kutlanacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.07.2023
A+
A-

Kapaklı Belediye meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 1 Kasım’da Kapaklı’nın düşman işgalinden kurtuluşunu kutlayacaklarını belirtti.

Kapaklı Belediye Meclisi 2023 yılı Temmuz ayı olağan toplantısının ilk oturumu Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gündem maddelerinin görüşülerek kabul edildiği ve ilgili komisyonlara havale edildiği toplantının ikinci oturumu 7 Temmuz Cuma günü saat 14.30’da yapılacak.

KAPAKLI’NIN KURTULUŞU 1 KASIM’DA KUTLANACAK

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “ “Yakın zamanda Geçmişten Günümüze Kapaklı Kent Sosyolojisi” adlı kitabımızın tanıtımını yapmıştık. Kitabı hazırlarken yaptığımız görüşmelerde uzun yıllardır ilçemizde yaşayan hemşehrilerimizin Kapaklı’nın kurtuluş günü olmasıyla ilgili talepleri oldu. Konuyla ilgili Kültür İşleri Müdürlüğümüz bir çalışma yaptı ve 1 Kasım gününü Kapaklı’nın kurtuluşu olarak kutlamayı kararlaştırdık. İnşallah bu yıl ve önümüzdeki yıllarda güzel bir törenle kutlamalar yapacağız.” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ OKUNDU

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından gündem maddeleri okundu. Gündeme ek olarak sunulan maddeler kabul edilerek gündeme dahil edildi. Kültür İşleri Müdürü Ayşegül Ölke’nin Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildiği ile ilgili meclise bilgilendirme yapıldı.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Bilgilendirmenin ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 12.06.2023 tarih 51810 sayılı Bahçelievler Mahallesi 1394 ada 21 parselde bulunan 90,00 metrekare belediye hissesinin hissedarına satışı konulu yazı oy birliğiyle kabul edildi.

İmar ve Şehircilik  Müdürlüğünün 19.06.2023 tarih 52235 sayılı Cumhuriyet Mahallesi 501 ada 4 parselde Kat Artışı  konulu yazısını içeren gündem maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

İmar ve Şehircilik  Müdürlüğünün 19.06.2023 tarih 52234 sayılı Atatürk Mahallesi 2192 ada 1 parsel alana ilişkin 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planının İptali istemiyle açılan davanın Danıştay Kararı  konulu yazısı ile ilgili gündemin üçüncü maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 20.06.2023 tarih 52294 sayılı Cumhuriyet Mahallesi 485 ada 15 parselde bulunan 2,00 metrekare belediye hissesinin hissedarına satışı konulu yazı oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim  Müdürlüğü tarafından sunulan 20.06.2023 tarih 52347 sayılı Boş Kadro Değişikliği konulu yazı ve 52348 sayılı Dolu Kadro Değişikliği konulu yazıyı içeren gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

Temmuz ayı meclis toplantısının ilk oturumu gündeme ek olarak sunulan gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sunulan belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet traktör alınabilmesi ve satın alma ile ilgili tüm iş ve işlemler için belediye başkanına yetki verilmesi konusu oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan ek ödenek ve Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan vergi borcu mahsuplaşma konularını içeren gündem maddeleri oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından sunulan Personel A.Ş. sermaye artırımı ve Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından sunulan Karlı Mahallesi’ndeki taşınmazın 10 yıl süre ile İlçe Müftülüğüne tahsisi konusu gündem maddeleri de oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından Karaağaç mevki 1. Etap yaklaşık 262 hektar alanda 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı incelemesi hakkında gündem maddesi oy birliğiyle İmar Komisyonuna havale edildi.

Sermayesinin tamamı Kapaklı Belediyesi’ne ait olan Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim Anonim Şirketi’nin şirket faaliyet alanlarını genişleterek en başta kentsel dönüşüm, Mantar Üretim Projesi, Tarımsal Üretim çeşitleri, pasif durumda bulunan Sosyal Tesis Projelerinin hayata geçirilebilmesi ve halihazırda aktif durumda bulunan projelerde iyileştirme yapabilmek için şirketin sermayesinin artırılması hakkındaki gündem maddesi de oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ YAPILACAK

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından alınan kararların hayırlı olmasını dileyen Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, ikinci oturumun 7 Temmuz Cuma günü saat 14.30’da yapılacağını ifade etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.