CHP ‘hayır’ için geziyor

CHP ‘hayır’ için geziyor
Yayınlama: 08.03.2017
A+
A-

16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi çalışmalarını hızlandıran Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığı, Kızılpınar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Paşa Mahallesi ve Bağlık Mahallesi’nde kapı kapı gezerek Hayır kampanyasını yürütmeye devam ediyor.

‘İNSANLARIN DOĞRU BİLGİLENMESİ ŞART’
Mahalle mahalle, sokak sokak, kapı kapı dolaşarak özellikle kararsız ve anayasa değişikliğinin ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmayan seçmene ulaşmayı hedeflediklerini belirten İlçe Başkanı Engin Camcı çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partililerin dışında birçok vatandaşın da çalışmalara katılarak sokaklarda broşür dağıttığını ifade eden Camcı, vatandaşa referandum öncesinde neden ‘Hayır’ı tercih etmeleri gerektiğini anlattıklarını söyleyerek, “Bu halk oylamasının ülkenin kaderini belirleyecek bir seçim olması nedeniyle insanların doğru bilgilenmesi şarttır.” dedi. 

‘OLDU BİTTİYE GETİRİLMESİNİ İSTEMİYORUZ’
Vatandaştan olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Engin Camcı “Geleceğimizi, ülkemizi ilgilendiren bu değişikliğin oldu bittiye getirilmesini istemiyoruz. Amacımız, insanların neden hayır demesi gerektiğini anlaması, evet diyen vatandaşlarımızın ise bu sistem değişikliğinin ne gibi olumsuzluklar getireceğini bilmesidir” ifadelerini kullandı.