Okuma Yarışması Sonuçlandı

Okuma Yarışması Sonuçlandı
Yayınlama: 23.04.2015
A+
A-

Çerkezköy Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi tarafından “Çerkezköy Okuyor” sloganıyla organize edilen okuma yarışması sonuçlandı. Okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler, 22 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da Çerkezköy Hükümet Konağı toplantı salonunda Kaymakamı Metin Kubilay tarafından açıklandı.
Çerkezköy Okuyor Yarışması (1)Çerkezköy İlçe genelinde düzenlenen okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler, Kaymakam Metin Kubilay’ın elinden ödül almak üzere Hükümet Konağı toplantı salonunda okul müdürlerince hazır bulunduruldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve yarışmada dereceye giren öğrencilerin okul müdürleri de yer aldı. Yaşları 12 ile 15 arasında olan ilköğretim öğrencilerinin heyecanlı olduğu görülürken Kaymakamı bekledikleri sırada meyve suyu ikram edildi.
KAÇINCI OLDUKLARINDAN HABERSİZDİLER
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, toplantı salonunda okuma yarışmasında dereceye giren ilköğretim düzeyindeki öğrenciler ile toplantı salonunda buluştu. 1500 öğrencinin katıldığı ve ilk 80’e giren öğrencilerin başarılı sayılıp ödüllendirildiği okuma yarışmasında sonuçları Kaymakam Metin Kubilay açıkladı. Hükümet Konağı Toplantı Salonunda bulunan minik öğrenciler okuma yarışmasında kaçıncı olduklarından habersizdiler.
Çerkezköy Okuyor Yarışması (3)“OKUYARAK EN BÜYÜK ÖDÜLÜ ALMIŞLARDIR”
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, okuma yarışmasında ilk on ikiye giren öğrencilerin derecelerini açıklamadan önce kısa bir konuşma yaparak “Proje Koordinasyon Birimine ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür ediyorum. 11 Kasım 2014’te başladı ve uzun bir çalışmanın sonu olarak bu sonuçlar ortaya çıktı. Bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimiz okuyarak en büyük ödülü almışlardır.” Dedi. Kubilay açıklamasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına vurgu yaparak sürdürdü ve gerçekleşen bu okuma projesinden yola çıkarak “’En çok Çerkezköy okuyor’ sloganımız olsun.”dedi.
Çerkezköy Okuyor Yarışması (4)KAYMAKAM KUBİLAY HEDİYELERİNİ VERDİ
Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, konuşmasının ardından okuma yarışmasında ilk seksen öğrencilere Bursa gezisi düzenleneceğini müjdeleyerek ayrıca bisiklet, tablet mp3 çalar gibi hediyelerin de derecelerine göre öğrencilere dağıtılacağını belirtti. Çerkezköy İlçe genelinde düzenlenen okuma yarışmasında ilk on ikiye giren öğrenciler tek tek kaymakamın elinden ödüllerini alırken yarışmada 75. Yıl Ortaokulu öğrencisi Gül Serra Çoban birinci oldu. Yarışmada İmam Hatip Ortaokul öğrencisi Deniz Metin ikinci olurken yarışmanın üçüncüsü ise Veliköy Ortaokulu öğrencisi Elif Karademir oldu.
 
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.