Kara: Vatandaş krizi görüyor, siyasetçiler kendi matematiğine bakıyor

Kara: Vatandaş krizi görüyor, siyasetçiler kendi matematiğine bakıyor
Yayınlama: 23.03.2023
A+
A-

Klişe TV Seçim Özel programına konuk olan DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Yunus Kara, “Vatandaşlarımız krizi görüyor. İşçi, emekçi arkadaşlarımız bunu en iyi bilen kesim. Gidin oturun 1 yıllık fiyat analizini yapsınlar size. Bu insanlar matematik bilmiyor değil. Sadece siyasetçiler kendi matematiklerine bakıyor.” dedi.

Gazeteciler Alper Karahan ve Kadir Kıldıze’nin sunduğu Klişe TV’nin 22 Mart Çarşamba günkü konuğu, DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Aday Adayı Yunus Kara oldu. 2.5 yıllık DEVA Partisi Çerkezköy İlçe Başkanlığı görevinin ardından, milletvekilliği adaylığına soyunan Kara, milletvekilli seçildiği takdirde yapmak istediği projelerden bahsetti.

“BU KADAR ADAY ADAYINA NE GEREK VAR?”

İlçe başkanlığından istifa sürecini anlatan Yunus Kara, “Tekirdağ’da il başkanımız ve ben dahil 2 ilçe başkanı istifa ederek aday adayı oldu. Sayı önemli değil. Bütün partiler çok aday adayı varsa partiye talebin çok olduğuna dair bir izlenim kazanmak istiyor. Halbuki böyle bir durum yok. AK Parti’nin 180 aday adayıyla çıkacağı söylenmişti, buna ne gerek var? 180 diye bahsedilirken 30 kişi çıkmışsa sorun var demektir. Kaldı ki bu kadar aday adayına ne gerek var?” dedi.

“BİZ HİÇBİR ŞEKİLDE SIRALAMA YAPMADIK”

Tekirdağ’da beklediği adaylık sıralaması hakkında konuşan Kara, “İl başkanımız da aday adayı oldu, ben de oldum. Takdir genel merkezimizin. Biz hiçbir şekilde sıralama yapmadık. Müracaat listelerini verdik, Hasan başkanımız genel merkezimize teslim etti. Hayırlısı olsun diyoruz.” İfadelerini kullandı.

“ÇOK FAZLA EYLEM PLANIMIZ VAR”

2.5 yıllık ilçe başkanlığının ardından, milletvekili aday adaylığı kararını alma süreci hakkında konuşan Kara, “Hızlı değil aslında. Şöyle söyleyeyim; sıfır bir parti kurduk. Partide çok fazla eylem planımız var. Bunları halka aktarmaya çalışıyoruz. Onun için birçok noktada görev almak gerekiyor. Ben de üzerime düşeni yaptım.” dedi.

“MUHALEFET OLMAK AYRI BİR ŞEY”

Kara, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Parti teşkilatları, başkanların yaptıkları ve halk apayrı bir durumda. Biz halkın oyuna talibiz. Sadece DEVA Partisi seçmeni değil, tüm partili insanların oyuna talibiz. Eğer bir parti kurduysak muhalefet yapmak zorundayız. Belediyeye muhalefet yapacağız. Bu muhalefet, belediyeyi ya da eleştirilen insanları da diri tutar. Muhalefet yapıyoruz diye kimseye bir garezimiz yok, bu insanlarla hala görüşüyoruz. Bugün Kamil ağabey ile yolda karşılaştık, hala muhabbet ediyoruz. Muhalefet olmak ayrı bir şey.

“KENDİ ADAYLARIMIZLA SEÇİME GİRECEĞİ”

Oy istediğiniz taraf ve oy istediğiniz aday var. Biz bir partiyiz, Tekirdağ’dan 8 tane milletvekili adayı çıkaracağız. İktidar partisindeki gibi başka partilerden listeye insanlar alamayız. Kendi yönetimimizle oturduk, toplu bir şekilde aldığımız kararda il başkanımız, aday olmak isteyen ilçe başkanlarının istifasını verip aday olabileceğini söyledi. Biz de istişareler sonucu aday olmaya karar verdik. 10 ay önceki açıklamamızda genel başkanımız parti olarak kendi adaylarımızla seçimlere gireceğimizi söyledi. En az 41 ilde kendi adaylarımızla seçime gireceğiz.

“BİZ İDDİALI BİR PARTİYİZ”

Siyasette ağır toplar var, ama bu arkadaşlar vekil olacak diye bir kaide yok. Herkes kendi partisinde, gördüğü anketler üzerinden yorum yapıyor. Bir vatandaş oy kullanmaya giderken kimse onla içeri girmiyor. Belki o gün DEVA Partisi’ne oy vermek istedi? Söylenen rakamlar çıkacak diye bir kural yok. Biz iddialı bir partiyiz, 8 vekille seçime gireceğiz. Çıkan sonucu göreceğiz.”

“VATANDAŞ KRİZİ GÖRÜYOR”

Ekonomik krizin DEVA Partisi’nin eylem planlarında öncelik olduğunu belirten Kara, “Vatandaşlarımız krizi görüyor. İşçi, emekçi arkadaşlarımız bunu en iyi bilen kesim. Gidin oturun 1 yıllık fiyat analizini yapsınlar size. Bu insanlar matematik bilmiyor değil. Sadece siyasetçiler kendi matematiklerine bakıyor.” Dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.