Birbirinden değerli ürünler Cumhuriyet Meydanı’nda sergilendi

Birbirinden değerli ürünler Cumhuriyet Meydanı’nda sergilendi
Yayınlama: 12.06.2023
A+
A-

Çerkezköy Belediyesi Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evleri kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan el emeği göz nuru ürünler, Cumhuriyet Meydanı’nda açılan sergi ile görücüye çıktı

Sergi açılış törenine Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Nedim Yılancı, Levent Yıldırım ve Mustafa Gümüş, Belediye Meclis Üyeleri Beytullah Coşkun ve Gökay Keleşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Şencan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KURSLARA 300’E YAKIN KURSİYER KATILDI

2022-2023 eğitim-öğretim yılı içinde düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evleri kurslarına yaklaşık 300 yetişkin kursiyerin katıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, “Geride bıraktığımız eğitim-öğretim yılı içinde Kültür Sanat Akademisi bünyesinde Dekoratif Ahşap Süsleme, Makrome, Çini, Kara Kalem ve Yağlı Boya kurslarımızda yetişkin kursiyerlerimize alanında uzman eğitmenler tarafından eğitimler verildi. Veliköy, Kızılpınar ve Bağlık Mahalle Evlerimizde ise Hazır Giyim Dikiş ve Makine Nakışı alanlarında eğitimler verildi. Kursiyerlerimizin yıl boyunca hazırladıkları el emeği göz nuru ürünleri bugün açılışını yaptığımız sergide görücüye çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

“Çerkezköy Belediyesi olarak Sosyal Belediyecilik anlamında birbirinden değerli çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz.” diyen Belediye Başkan Yardımcısı Nedim Yılancı, “Özellikle ev hanımlarımız Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evlerimizde açılan kurslarımıza katılarak, hem sosyalleşme hem de ev ekonomilerine katkı sağlama imkanı buluyorlar. Bu vesile ile vatandaşlarımızı bu güzel çatı altında birleştiren Belediye Başkanımız Vahap Akay’a da tüm kursiyerlerimiz adına teşekkür ediyorum. Kültür Sanat Akademisi ve Mahalle Evleri kurslarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.