2004 yılından bu yana Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Habip Bilgin, Belediye Başkanı Ali Ertem tarafından görevden alındı.

habip bilgin_540x320Çerkezköy Havadis- Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Habip Bilgin görevden alındı.
BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
29 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimler sonrasında Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilen ve yaklaşık 9 yıldır görevde bulunan Habip Bilgin, önceki gün kendisine iletilen ve Belediye Başkanı Ali Ertem’in imzasını taşıyan ‘görevden alınma yazısı’ ile görevinden alındı. Bilgin, Kararın kendisine iletilmesinin ardından bir basın açıklaması yaptı.
“NEDENİNİ BİLMİYORUM’’
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem tarafından görevden alındığını kaydeden Bilgin “neden görevden alındığımı bilmiyorum ama öğrenmek isterdim. Acaba görevdeyken bir suistimal mi oldu, yoksa benimle ilgili bir şikayet mi oldu bilmiyorum. İnşallah ileride öğreneceğim” dedi.
“KARARINA SAYGI DUYUYORUM’’
Belediye Başkanı Ali Ertem’in kararına saygı duyduğunu belirten Başkan Yardımcısı Habip bilgin; “Yetki onda, ister görev verir, ister alır. Ama seçime 9 ay gibi kısa bir süre kala, 9 yıl 2 ay görev yaptığım kurumdan bu şekilde gerekçe gösterilmeden görevden alınmama anlam veremedim” diye konuştu.
“SİYASİ ATAKLARIM OLACAK’’
Görev yaptığı süre içerisinde hiçbir zaman öne çıkmadığını, verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret gösterdiğini belirten Bilgin “Yaşam tarzım olarak siyaseten öne çıkmayan bir yapım var. Ancak, bundan sonra bazı siyasi ataklarım olacak. Zaman neyi gösterir, bunu Allah bilir. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
“VİCDANIM RAHAT”
Görev yaptığı 9 yıl boyunca personelden önce işe erken gelip, geç ayrılmaya özel gösterdiğini söyleyen Bilgin “İşine sadık biri olarak vicdanım son derece rahat ve huzurlu. Görev yaptığım süre içinde elimden gelen gayreti ve çabayı gösterdiğime inanıyorum. İşimi aksattığımı düşünmüyorum. Gerek Belediye personeli gerekse de vatandaşlarımız ile ufak tefek basit, gündelik sorunlar dışında problemim olmadı” şeklinde konuştu.
“ERTEM’İN TEBLİĞ ETMESİ DAHA UYGUN OLURDU”
Belediye Meclis Üyeliği’nin devam ettiğini, partisi ile herhangi bir sorunun bulunmadığını söyleyen Bilgin; “Görevden alınma yazısının bana Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan İnce yerine Belediye Başkanı Ali Ertem tarafından yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyorum” dedi. Basın açıklamasının sona ermesinin ardından Bilgin, Çerkezöy Belediyesi’nden ayrıldı.